Drukuj

„Drzewa w otwartym krajobrazie - instrukcja obsługi” - szkolenie w gminie Pelpin

Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin oraz Stowarzyszenie Eko-Inicjatywa pragną zaprosić Państwa na szkolenie "Drzewa w otwartym krajobrazie – instrukcja obsługi", które odbędzie się w dniu 26 lutego 2015 r. w świetlicy wiejskiej w miejscowości Bielawki w gminie Pelpin (powiat tczewski, woj. pomorskie).

Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin oraz Stowarzyszenie Eko-Inicjatywa zapraszają na jednodniowe bezpłatne szkolenie pn. „Drzewa w otwartym krajobrazie - instrukcja obsługi”

Termin: 26 lutego 2015 r.
Miejsce: Świetlica Wiejska w Bielawkach

Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin oraz Stowarzyszenie Eko-Inicjatywa pragną zaprosić Państwa na szkolenie, podczas którego w przystępny i interesujący sposób zostanie zaprezentowana wiedza niezbędna dla właściwego postrzegania zadrzewień przydrożnych. Zajęcia prowadzić będą doświadczeni specjaliści. Uczestnicy otrzymają także najnowszy podręcznik dotyczący pielęgnacji i ochrony drzew pt.: „Drzewa w krajobrazie. Podręcznik praktyka”.

Szkolenie umożliwi Państwu zdobycie najnowszej wiedzy i umiejętności w zakresie podstawowej diagnostyki stanu zdrowotnego drzew, prawidłowej ich pielęgnacji, jak również oceny wartości przyrodniczej, kulturowej i historycznej alei przydrożnych. Zdobyta podczas szkolenia wiedza z pewnością pomoże ukształtować odpowiedzialne i racjonalne podejście do niewątpliwie trudnego zagadnienia zadrzewień przydrożnych.

Szkolenie kierujemy do społeczności lokalnej, zapraszamy radnych, sołtysów, nauczycieli, członków OSP, księży oraz wszystkie osoby, którym temat drzew nie jest obojętny.

PROGRAM SZKOLENIA:

8:00-8:10 Rejestracja uczestników

8:10-8:20 Powitanie uczestników Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin Patryk Demski

8:20-8:40 Lokalny program zarządzania zadrzewieniami w Gminie Pelplin Dorota Cybura, animator zadrzewieniowy w Gminie Pelplin

8:40-9:40 Drzewa i aleje – dlaczego są ważne dla przyrody i człowieka. Struktura i funkcje życiowe drzewa Adam Juźwiak, Stowarzyszenie Eko-Inicjatywa

9:40-10:40 Przyrodnicza waloryzacja drzew alejowych Adam Juźwiak, Stowarzyszenie Eko-Inicjatywa

10:40-11:00 przerwa kawowa

11:00-12:00 Prawidłowa pielęgnacja drzew Jerzy Stolarczyk, EkoTrek Wrocław

12:00-13:00 Podstawowa diagnostyka drzewa Jerzy Stolarczyk, EkoTrek Wrocław

13:00-13:30 przerwa obiadowa

13:30-14:00 Zadrzewienia przydrożne i śródpolne jako elementy historycznego krajobrazu kulturowego Bernard Jesionowski, Muzeum Zamkowe w Malborku

14:00-14:30 Przyrodnicza waloryzacja drzew alejowych - warsztaty terenowe Adam Juźwiak, Stowarzyszenie Eko-Inicjatywa

14:30-15:00 Podstawowa diagnostyka drzew - warsztaty terenowe Jerzy Stolarczyk, EkoTrek Wrocław

15:00-15:10 Przekazanie publikacji, zakończenie szkolenia


Prosimy o zadeklarowanie Państwa obecności na w/w szkoleniu do dnia 24 lutego 2015 r. telefonicznie: 606 726 025 lub pocztą elektroniczną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Działania w gminie Pelpin realizowane są w ramach projektu Roads for Nature – campaign promoting trees in Poland`s rural landscapes, as habitats and ecological corridors