Drukuj

Badanie drzew w Dzierzgoniu okazją do edukacji

Na początku grudnia 2013r. w Dzierzgoniu badana była zdrowotność wybranych drzew.  Spośród drzew wymagających ekspertyzy oceny ich zdrowotności, dwa drzewa rosną przy placówkach oświatowych – przy Gimnazjum oraz Przedszkolu Miejskim. W związku  z tym była to świetna okazja aby młodzieży oraz dzieciom pokazać i opowiedzieć o tym, jak ocenia się zdrowotność  oraz bezpieczeństwo drzew dla otoczenia.

Jednocześnie uczniowie i przedszkolaki mogli zobaczyć  specjalistyczne metody badania drzew m.in.  metodę obciążeniową określającą wytrzymałość  drzewa na siłę wiatru.  Badania drzew, które  prowadził arborysta Jerzy Stolarczyk dadzą odpowiedź na pytanie, jak prawidłowo przeprowadzić pielęgnację tych drzew aby mogły jeszcze rosnąć i jak je zabezpieczyć  aby nie zagrażały otoczeniu. Opracowana ekspertyza stanu drzew trafi do Urzędu Gminy. Bezpieczeństwo drzew rosnących w otoczeniu człowieka jest priorytetem.

Jak ocenić stan starych drzew?

 

Badamy stan zdrowotny starego drzewa

 

Jak zmierzyć wysokośc drzewa?

 

Jak zbadać wnętrze drzewa?

 

Jak ocenić stan zdrowotny drzewa?

 

>>> ZOBACZ POZOSTAŁE DZIAŁANIA KTÓRE REALIZUJEMY W GMINIE DZIERZGOŃ

Działania w gminie Dzierzgoń realizowane są w ramach projektu Roads for Nature – campaign promoting trees in Poland`s rural landscapes, as habitats and ecological corridors