Drukuj

Animatorzy

Działania w każdej gminie realizują animatorzy lokalni w ścisłej współpracy z wyznaczonym urzędnikiem gminy. Animatorzy z którymi współpracujemy to przyrodnicy oraz architekci krajobrazu, z doświadczeniem we współpracy z samorządami lokalnymi.

Dominika Krop-Andrzejczuk

Animator lokalny w gminie Strzelin.

Architekt  krajobrazu  (absolwentka Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Akademii Rolniczej we Wrocławiu rocznik 2005), inspektor nadzoru terenów zieleni (nr rej. 0017/2011 OSTO), absolwentka studiów podyplomowych  Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej na kierunku Urbanistyka i Planowanie Przestrzenne.  Doświadczenie zawodowe zdobywa od 10 lat. Od 2007 r. prowadzi działalność gospodarczą pod nazwą Pracownia Architektury Krajobrazu „IKROPKA”. Autorka i współautorka wielu projektów zagospodarowania terenów zieleni (w tym parków zabytkowych, cmentarzy itp.), wielu operatów i opinii dendrologicznych. Nadzorowała zieleń przy dużych i trudnych inwestycjach komercyjnych, opiekując się nią i dbając zarówno o starodrzew, jak i fachowość wykonania nowych nasadzeń. Specjalizacja: projektowanie trenów zieleni (w tym terenów użyteczności publicznej, rewaloryzacja parków zabytkowych, ścieżek przyrodniczych itp.) inwentaryzacje i operaty dendrologiczne, opinie dendrologiczne, nadzór dendrologiczny podczas procesu inwestycyjnego. Miłośniczka drzew – niezmiennie szkoli się i zgłębia swoją wiedzę w zakresie nowoczesnych metod i technologii ich ochrony,  współpracuje z naukowcami w tej dziedzinie i poszerza doświadczenie zawodowe, wychodząc z założenia, że specjalista uczy się całe życie, stale zdobywając nowe doświadczenia i wymieniając nim z innymi fachowcami.

Była animatorką w gminie Odolanów.

kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.


Wojciech Misior

Animator lokalny w gminie Żabia Wola.

Arborysta, zajmujący się tematyką prac wykonywanych przy drzewach rosnących na terenach zurbanizowanych od 1994 roku. Prowadzi działalność gospodarczą w zakresie prac związanych drzewami, obecnie sformatowaną na promocję, organizację oraz nadzorowanie prac, wykonywanych przez współpracujących na stałe, zaufanych i sprawdzonych, arborystów. Ulubiony obszar działalności zawodowej, to wykonywanie prac w zabytkowych założeniach parkowych, zlokalizowanych na obszarach wiejskich woj. Mazowieckiego. Największym zainteresowaniem i pasją zarazem, jest: czynna ochrona zadrzewień krajobrazu kulturowego Mazowsza.
W pilotażowym etapie programu Drogi dla Natury był animatorem lokalnym w gminie Lesznowola.

kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Jakub Józefczuk

Animator lokalny w gminie Prusice.

Z wykształcenia architekt krajobrazu, z zamiłowania entomolog - amator. Autor publikacji i artykułów poświęconych owadom, dendrologii oraz czynnej ochronie przyrody. Obecnie zaangażowany w realizacje projektów związanych z edukacją, czynną ochroną przyrody, a także sadzeniem drzew realizowanych przez dolnośląskie fundacje ekologiczne. W wolnych chwilach rysownik i baczny obserwator świata przyrody.
W pilotażowym etapie programu Drogi dla Natury był animatorem lokalnym w gminach Krotoszyce, Legnickie Pole, Jerzmanowa, Męcinka i Gaworzyce. Był także animatorem w gminie wiejskiej Zgorzelec oraz w gminie Kąty Wrocławskie.


Anna Becker i Katarzyna Mucha

Animatorki lokalne w gminach Klucze oraz Bukowno.

Absolwentki architektury krajobrazu na Politechnice Krakowskiej i studiów podyplomowych w zakresie planowania krajobrazu i gospodarki przestrzennej. Poznały się na studiach, a od 2009 roku pracują razem projektując prywatne i publiczne tereny zieleni.  Oprócz licznych projektów ogrodów prywatnych mają na swoim koncie projekty dla Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie, Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, Akademii Pedagogicznej, czy projekty zieleni przy budynkach wielorodzinnych. Wykonują kompleksowe projekty od inwentaryzacji zieleni do projektów małej architektury. Promują rodzime gatunki, nasadzenia proste w formie i utrzymaniu. Zainteresowania zawodowe to przede wszystkim zielone przestrzenie miast, w programie Drogi dla Natury staramją się rozszerzyć horyzonty na otwarty krajobraz.

W projekcie pilotażowym Anna Becker była animatorką w gminach Sułoszowa i Zabierzów.

Grzegorz Klarzyński

Ogrodnik z wykształcenia, absolwent Akademii Rolniczej w Poznaniu oraz absolwent studiów podyplomowych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu  - Przyrodnicze podstawy ochrony i kształtowania środowiska. Autor wielu opracowań projektów zagospodarowania terenów zieleni (w tym parku zabytkowego, stacji uzdatniania wody, przebudowy ul. Prostej w Warszawie itp.), inwentaryzacji  i operatów dendrologicznych. Uczestnik wielu konsultacji przyrodniczych przy projektach i inwestycjach budowlanych.  Animator w gminach Kościan i Mosina.

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.


Aneta Rutkowska

Animator lokalny w gminie Długołęka.

 

Absolwentka biologii na Uniwersytecie Wrocławskim, studiów podyplomowych architektury krajobrazu na Politechnice Wrocławskiej. Ma także ukończony Kurs Inspektora Nadzoru Terenów Zieleni organizowany przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów w Poznaniu. Brała udział w licznych kursach i szkoleniach z zakresu pielęgnacji zieleni oraz utrzymania drzewostanu. Aktualnie służbowo związana z pielęgnacją i zagospodarowaniem terenów zieleni publicznej. Jej obecne zainteresowania zawodowe skupiają się na właściwej pielęgnacji, ochronie drzew i ich mieszkańców, planowaniu zadrzewień, obejmują  również tematy architektury krajobrazu oraz tradycyjnego i nowoczesnego ogrodnictwa (kompozycje z bylin i traw, zielone dachy, ogrody wertykalne).
W pilotażowym etapie programu Drogi dla Natury była animatorem lokalnym w gminie Przygodzice

 

kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

 

Krzysztof Wolfram

Animator lokalny w gminie Suraż.

Leśnik z wykształcenia, absolwent SGGW. Wieloletni pracownik Lasów Państwowych. Od lat zaangażowany w ochronę przyrody w Polsce. Inicjator i koordynator programu "Zielone Płuca Polski", od 2005 roku prezes zarządu Fundacji Zielone Płuca Polski.

W latach 2012-2013 doradca zadrzewieniowy w gminie Juchnowiec Kościelny.

Aldona Fenyk

Animator lokalny w gminie Jonkowo.

Adiunkt w Katedrze Botaniki i Ochrony Przyrody Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Od początku pracy zawodowej prowadzi badania dotyczące funkcji biocenotycznych różnego typu zadrzewień. Od 5 lat prowadzi inwentaryzacje florystyczo-faunistyczne w alejach przydrożnych na terenie Warmii i Mazur. Treścią badań naukowych jest określenie wpływu różnego rodzaju zadrzewień na wzrost bioróżnorodności w krajobrazie rolniczym. Zawodowo i prywatnie zajmuje się również wykorzystaniem roślin leczniczych.

 

Adam Juźwiak

Animator lokalny w gminie Gardeja.

Żonaty i dzieciaty miłośnik pięknych krajobrazów. Z zawodu , wykształcenia i zamiłowania – przyrodnik. Ponadto leśnik (Akademia Rolnicza w Poznaniu), specjalista GIS (Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu) . Zawodowo realizujący pasję jako pracownik naukowy w Dziale Przyrody w Muzeum w Kwidzynie. Ma doświadczenie prac z zakresu ornitologii, entomologii, hodowli i ochrony lasu . W latach 2012-2013 koordynator lokalny programu Drogi dla Natury i doradca zadrzewieniowy w gminie Mikołajki Pomorskie.  Ponadto koordynator Zespołu ds. Ochrony Przyrody i Krajobrazu w Stowarzyszeniu Eko-Inicjatywa.

kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.


Ewa Romanow-Pękal

Animator lokalny.

Prezes Stowarzyszenia Eko-Inicjatywa, od lat zaangażowana w ochronę alej.

kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Alina Rodziewicz

Animatorka lokalna w gminie Dzierzgoń.

Absolwentka biologii na Uniwersytecie Gdańskim. Prowadzi edukację przyrodniczą  w Zespole Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich. Autorka i współautorka wydawnictw z zakresu edukacji przyrodniczej. Od 2010 roku w programie „Drogi dla Natury”. Przygotowywała i nadzorowała sadzenie drzew  w województwie warmińsko – mazurskim i pomorskim. 
W programie pilotażowym była doradcą zadrzewieniowym w gminie Susz.
kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.


Dawid Zyskowski

Animator lokalny w gminie Drawsko Pomorskie.

Absolwent biologii na Wydziale Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego. Obecnie doktorant o specjalizacji ornitologia czynnie prowadzący zajęcia dydaktyczne. Od czterech lat jako działacz Federacji Zielonych Gaja oraz Zachodniopomorskiego Towarzystwa Przyrodniczego prowadzi oraz uczestniczy w konsultacjach przyrodniczych dla inwestycji budowlanych na obszarze Szczecina. Prowadził wykłady z zakresu ochrony przyrody i zrównoważonego rozwoju dla wielonarodowych grup młodzieży podczas wymian w ramach programu Youth In Action.

Ma doświadczenie jako doradca zadrzewieniowy programu Drogi Dla Natury finansowanego z NFOŚiGW w gminach Chojna, Biały Bór, Barlinek oraz Wierzchowo.


Bartosz Kurnicki

Animator lokalny w gminie Moryń.

Przyrodnik z zamiłowania i wykształcenia, absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego na kierunku biologia. Pracę magisterską zrealizował w katedrze Taksonomii Roślin i Fitogeografii. Od 1,5 roku współpracuje Federacją Zielonych GAJA ze Szczecina. Aktualnie jest doktorantem w katedrze Botaniki i Ochrony Przyrody, gdzie prowadzi badania dotyczące flory roślin naczyniowych zachodniej części Pojezierza Myśliborskiego i jej analizy fitogeograficznej, dodatkowo zajmuje się koordynowaniem prac pielęgnacyjnych w rezerwacie leśno-stepowym „Bielinek” nad Odrą oraz prowadzi monitoring flory i siedlisk chronionych na obszarach kilku inwestycji.

 

Animatorzy, z którymi współpracowaliśmy:

 

Łukasz Kuźmicz

 

Z wykształcenia ogrodnik, od lat zajmuje się zawodowo pielęgnacją zieleni na terenach publicznych. Od 2010 roku współpracuje w programem Drogi dla Natury, gdzie do wiosny 2012 r. zajmował się uzgadnianiem z zarządcami dróg i gminami miejsc do nasadzeń drzew przy drogach. nadzorował także sadzenie tych drzew, wraz z urzędnikami dokonywał odbiorów nasadzeń. W pilotażowym etapie programu Drogi dla Natury był animatorem lokalnym w gminach Siechnice i Syców.