Drukuj

Przygodzice

Przygodzice

Gmina Przygodzice leży w województwie wielkopolskim, w powiecie ostrowskim. Ma powierzchnię około 163 km².

Doradcą zadrzewieniowym w tej gminie jest Aneta Rutkowska.

Informacje o gminie:

Gmina Przygodzice to gmina wiejska położona w województwie wielkopolskim, w powiecie ostrowskim. Gmina Przygodzice rozciągająca się na obszarze 163,48 km2 to jeden z najpiękniejszych zakątków w dorzeczu Baryczy. Aż 45 % powierzchni zajmują lasy, 17 % dolina rzeki Baryczy wraz z łąkami i 400 ha stawów a tylko 25 % obszaru stanowią grunty orne. Gminę zamieszkuje ok. 11 tys. 330 mieszkańców. Przez teren gminy prowadzą ważne szlaki komunikacyjne (droga krajowa nr 11 oraz linia kolejowa Poznań-Katowice). Bardzo ważna w gminie jest turystyka. Najsilniejsze ośrodki turystyczne gminy to Antonin i Przygodzice – baza wypadowa w Park Krajobrazowy Dolina Baryczy. Wsie te stanowią też bazę wypoczynkowo-rekreacyjną dla mieszkańców Ostrowa.
Przygodzice położone są nad rzeką Barycz przy ujściu do niej cieku Roguszna, przy południowej granicy Ostrowa Wielkopolskiego, przy drogach krajowych nr 11 Poznań-Bytom i nr 25 Bydgoszcz-Oleśnica  oraz przy linii kolejowej Poznań-Katowice.

Działania realizowane w gminie:

W dniach 6-7 maja w Przygodzicach odbyło się szkolenie "Drzewa w otwartym krajobrazie - instrukcja obsługi" - szczegółowy program szkolenia tutaj (proszę kliknąć na link).

>>> PRZECZYTAJ RELACJĘ ZE SZKOLENIA


Na terenie gminy posadzono 100 drzew przy drogach - część nasadzeń miała charakter modelowy i została zrealizowana przez firmę, pozostałe drzewka zostały posadzone przez mieszkańców w społecznych akcjach sadzenia.

 

 

Działanie w ramach projektu