W ramach programu Drogi dla Natury powstają materiały edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Zachęcamy do zapoznania się z nimi i wykorzystywania do pracy z dziećmi i młodzieżą. Znajdziecie w nich wiele ciekawych informacji na temat drzew, pracujemy także nad scenariuszami zajęć, które przybliżą uczniom rolę i znaczenie drzew w otwartym krajobrazie.

 

Drukuj

Drzewa - poradnik dla szkół podstawowych i gimnazjalnych

Drzewa – poradnik dla szkół podstawowych i gimnazjalnych

Zapraszamy do pobrania wydanej przez Fundację EkoRozwoju publikacji "Drzewa - poradnik dla szkół podstawowych i gimnazjalnych". To broszur skierowana do młodych ludzi zainteresowanych drzewami. Znajdziecie tam mnóstwo ciekawych informacji na temat drzew. Dowiecie się, dlaczego drzewa są ważne dla człowieka. Zobaczycie jak wyglądało pierwsze drzewo. Przeczytacie, jak posadzić drzewo albo co zrobić, by objąć drzewo ochroną pomnikową.

Zapraszamy do lektury!

Publikacja powstała w ramach prowadzonego przez Fundację EkoRozwoju projektu „Naturalne partnerstwa – ogólnopolska kampania promująca partnerstwa trójsektorowe oraz społeczną odpowiedzialność biznesu na rzecz ochrony środowiska”. Wydawnictwo zostało sfinansowane ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Pobierz: PDF

Drukuj

Pakiet edukacyjny "Drzewa wokół nas"

Drzewa – poradnik dla szkół podstawowych i gimnazjalnych

Oto pakiet materiałów edukacyjnych dla szkół wszystkich szczebli, mający na celu przybliżenie tematyki drzew i zadrzewień dzieciom i młodzieży. Materiały te mogą być wykorzystane przez nauczycieli, wychowawców, edukatorów, a także rodziców, którzy starają się pokazać dziecku piękno drzew i ich rolę w złożonej tkance przyrody.

Pakiet został przygotowany przez praktyków-edukatorów o wieloletnim doświadczeniu, wśród nich nauczycieli, oraz zrecenzowany przez metodyka. Powstał w ramach ogólnopolskiego programu ochrony drzew przydrożnych „Drogi dla Natury”, prowadzonego od 2009 roku przez Fundację EkoRozwoju we Wrocławiu.

Pobierz: PDF