Gdzie możesz nas spotkać? - czyli wydarzenia, których jesteśmy partnerem, w których bierzemy udział.

Drukuj

Społeczny Ruch Ochrony Drzew zaprasza na "Drzewany listopad w Bielsku-Białej"

Drzewny listopad w Bielsku-Białej to szereg wydarzeń: happening, konferencja i warsztaty poświęcone drzewom. Zapraszamy drzewolubów i drzewosceptyków!  Jak wszyscy doskonale wiemy człowiek nie może żyć bez przyrody, nie może żyć szczęśliwie bez codziennego kontaktu z przyrodą, której najważniejszym elementem w mieście są drzewa. Tymczasem wbrew tej oczywistej prawdzie obserwujemy pogarszający się stan drzew i zadrzewień w naszym mieście, nagminne redukcje koron i coraz liczniejsze wycinki. Sporo drzew już zostało zniszczonych, wiele wycięto, w tym sporo starych drzew – tych strat żadne nasadzenia nie są w stanie zrekompensować. Postanowiliśmy zawalczyć o należyty, gdzieś w trakcie rozwoju cywilizacyjnego, zagubiony szacunek do drzew. 

Drukuj

Debata „Ochrona zadrzewień" w Ministerstwie Środowiska

 

 

 

Na zaproszenie Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska przedstawiciele programu Drogi dla Natury wezmą  udział w debacie na temat zmian przepisów w zakresie ochrony terenów zieleni i zadrzewień, która odbędzie się w dniu 5 lipca 2013 r. w godz. 10:00-16:00 w sali nr 324 w gmachu Ministerstwa Środowiska, przy ul. Wawelskiej 52/54 w Warszawie.

Podczas spotkania zostanie przedstawiona m.in. analiza Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska możliwych rozwiązań prawnych w zakresie zmiany przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz. U. z 2013 r. poz. 627, z późn. zm.), oraz rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 13 października 2004 r. w sprawie stawek opłat dla poszczególnych rodzajów i gatunków drzew (Dz. U. Nr 228, poz. 2306 z późn. zm.).