Jednym z kluczowych elementów kampanii Drogi dla Natury jest edukacja zarządców dróg i pracowników samorządów odpowiedzialnych za drzewa. Do końca 2013 roku w 35 gminach w całej Polsce przeprowadzimy dwudniowe szkolenia "Drzewa w otwartym krajobrazie - instrukcja obsługi". W kolejnych latach planujemy kolejne takie szkolenia w różnych regionach Polski. Zapraszamy do śledzenia naszego kalendarza szkoleń.

Szkolenia będą obejmowały następujące zagadnienia:
- rola drzew w krajobrazie
- przyrodnicza waloryzacja drzew
- wybór, sadzenie i jakość materiału szkółkarskiego
- zasady prawidłowej pielęgnacji drzew
- diagnostyka stanu drzew
- zasady wydawania pozwoleń na wycinkę
- opracowywanie specyfikacji przetargowych dot. wycinki/pielęgnacji drzew
- ochrona drzew w procesie inwestycyjnym
- komunikowanie kwestii związanych z zadrzewieniami przydrożnymi.

Wszyscy uczestnicy szkoleń jako materiały szkoleniowe otrzymają publikacje programu Drogi dla Natury: "Aleje - skarbnice przyrody" oraz "Aleje - podręcznik użytkownika"

Znajda tu Państwo informacje o zbliżających się szkoleniach. Szkolenia mają charakter otwarty - w pierwszej kolejności skierowane są do lokalnych zarządców dróg i urzędników, jednak w miarę wolnych miejsc zapraszamy na nie wszystkich zainteresowanych ochroną przydrożnych drzew.


Relacje ze zrealizowanych szkoleń znajdują się w dziale Co robimy? .

Programy szkoleń archiwalnych można przeglądać TUTAJ.

Drukuj

"Drzewa w otwartym krajobrazie - instrukcja obsługi" - szkolenie w Zbrosławicach (29.02-1.03.2016 r.)

Urząd Gminy w Zbrosławicach oraz Fundacja EkoRozwoju zapraszają na dwudniowe bezpłatne szkolenie z zakresu oceny stanu, pielęgnacji, podejmowania decyzji o wycince drzew oraz projektowania alej „Drzewa w otwartym krajobrazie – instrukcja obsługi”. Szkolenie odbędzie się w dniach 29 lutego - 1 marca 2016 r. w Centrum Usług Publicznych przy ulicy Oświęcimskiej 2A w Zbrosławicach (woj. śląskie)

Drukuj

"Drzewa w otwartym krajobrazie - instrukcja obsługi" - szkolenie w Boguchwale 18.11-19.11.2015 r.

Urząd Miasta i Gminy w Boguchwale oraz Fundacja EkoRozwoju zapraszają na dwudniowe szkolenie „Drzewa w otwartym krajobrazie - instrukcja obsługi.  Szkolenie z zakresu oceny stanu, pielęgnacji oraz podejmowania decyzji o wycince drzew”, które odbędzie się w terminie 18-19 listopada 2015 roku  w Podkarpackim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Boguchwale. Udział w szkoleniu jest bezpłatny.